Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Zajęcia w Sulechowie

 

17 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu wraz z opiekunem uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie - Instytut Zarządzania i Inżynierii Rolnej.

Czas, który uczniowie poświęcili na konferencję był naprawdę owocnie wykorzystany.  Uczestniczyli w wykładzie na temat „Rośliny ozdobne w terenie zieleni”, który bardzo ciekawie przedstawiła  pani prof. Anna Lisiecka.  Następnie młodzież wyruszyła na zajęcia warsztatowe między innymi w laboratoriach mikrobiologii, chemicznym i pracowni In vitro. Zwiedzali również  szkółkę  i wyposażenie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych, mieli również okazję oglądać wypiek chleba na linii technologicznej. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy z zakresu kształtowania terenów zieleni.
Spośród wszystkich uczestników, a było ich ok. 70, nasza uczennica Kinga Drożdżyńska zdobyła największą liczbę punktów i otrzymała nagrodę książkową. Zwieńczeniem warsztatów, była degustacja wcześniej wypieczonego chleba. Wypiek bardzo uczniom smakował.
Uczelnia w Kalsku jest to ośrodek o bazie dydaktycznej na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie techników  naszej szkoły doskonale znają ten ośrodek. Za każdym razem kiedy jesteśmy tam, robi na nas wrażenie. Jest to doskonałe miejsce do studiowania. Zapraszamy maturzystów do zapoznania się z ich ofertą.

 

Joanna Adamczewska

Fesiwal Nauki we Wschowie

31 marca br. w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie odbyła się kolejna edycja "Festiwalu Nauki". Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy 4 TAK i 1 LO.

Wykłady zaczęły się o godzinie 10:00. Klasa TAK była na wykładzie : „Architektura krajobrazu – w trosce o estetykę i funkcjonalność otoczenia” . Natomiast LO uczestniczyła w wykładzie: "Kryptografia okiem matematyka", podczas którego poznaliśmy metody szyfrowania i deszyfrowania tekstów.  Był on  prowadzony przez Pana Sebastiana Czerwieńskiego. O godz. 12:00 odbył się kolejny, ostatni wykład dla obu grup: "Nanotechnologie w medycynie" prowadzony przez Pana Mirosława R. Dudka. Podczas tego wykładu poznaliśmy nowe dziedziny fizyki jak np. fizyka medzyczna i fizyka kosmiczna.Wykładowcy przyjechali na festiwal z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzięki tej jednodniowej wyprawie do szkoły we Wschowie, odkryliśmy kolejne oblicza nauki .

Paula Wacińska kl. I LO

Wycieczka do teatru

 

19 maja br. kolejny raz wyjechaliśmy na wycieczkę dydaktyczną do Wrocławia, którą zorganizowała pani Urszula Drożdżyńska.

Po czterech lekcjach grupa 47 osób pod opieką p. S. Basińskiego, Z. Buchwalda, p. U. Drożdzyńskiej i p. J. Markiewicz wyruszyła do Europejskiej stolicy Kultury (w 2016 r.). Najpierw zwiedzaliśmy Sky Tower, gdzie zobaczyliśmy Wrocław z lotu ptaka – wspaniałe przeżycie. Potem zwiedziliśmy Stare Miasto, gdzie przygotowywano stoiska na majowy festyn w tym mieście. W Galerii Dominikańskiej mieliśmy 45 minut, aby się posilić, odpocząć a dziewczyny oczywiście zajrzały też do niektórych sklepów. Następnie, razem udaliśmy się do Teatru Polskiego na spektakl „Okno na parlament”. Z tą sztuką artyści wrocławskiego teatru byli już w wielu polskich teatrach i nic dziwnego, bo to świetna zabawa. Spektakl opowiada o perypetiach parlamentarzystów „obradujących” w pokoju hotelowym. Zachęcam do obejrzenia sztuki, także ze względu na świetną obsadę: Tomasz Lulek w roli głównej, a z nim Adam Cywka, Adam Struzik i inni świetni aktorzy, znani już w całym kraju, grający nie tylko w filmie „Pierwsza miłość”. Dla aktorów mieliśmy oczywiście kwiaty. Były więc autografy i wspólne zdjęcia. To był naprawdę ciekawie spędzony czas. Już czekam na następną wyprawę.

Anna Kościelna kl. II TH

Przedszkolaki bawią się z naszymi uczniami!

 

Dnia 23.04. przedszkolaki w wieku trzech/czterech lat przyszły do naszej szkoły, by wyszaleć się wspólnie z naszymi uczniami!

Pomysłodawcami zabaw dla chłopców byli  Patryk Kępka (IILO) oraz Szymon Małecki (IILO), dzieci miały za zadnie biegać z piłką i kopać piłkę do bramki. Nie widziałem żadnej niezadowolonej miny, a jak tak się patrzyło, gdy takie malutkie, radosne pociechy biegają, to aż uśmiech sam pojawiał się na twarzy, a człowieka wpędzało w refleksję nad tym, kiedy ten czas zleciał i jak ten czas mknie, skoro pamiętamy jakby to było wczoraj, gdy biegaliśmy pełni energii za światem, a dziś witamy się ze światem dorosłych.

Dziewczynkom zaś zabawy wymyślały Sylwia Sobczak (IILO), Patrycja Wolniczak(IILO) oraz Kinga Leszczyńska ( I TG). Dziewczynki bawiły się piłkami i kołem hula - hop. Oprócz tego uczennice wymyśliły wyścigi od materaca do materaca. Na koniec zorganizowały im mini tor przeszkód.

Jak się okazało, dzieci były bardzo zadowolone z zabawy ze starszymi kolegami i koleżankami, a oprócz tego były tak zmęczone, że po powrocie do przedszkola odpoczywały, sądzę też, że tamtego dnia po wyładowaniu tak olbrzymiej dawki energii, szybko wsiadły do pociągu, który zawiózł je w krainy mocnych, pięknych, kolorowych snów.  Z tego co wiem nasi uczniowie również byli bardzo zadowoleni  z tego, że mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie z maluszkami.

    Spotkanie zorganizowała Pani Katarzyna Boczek. 

Zdjęcia wykonała: Małgorzata Paczkowska (IILO)
Opisał: Karol Kajda (IILO)

Wiosenna filharmonia

 

W czwartek, 5 marca br., wyjątkowo na trzeciej lekcji, gościliśmy ponownie artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego.

Zagrane przez nich "Cztery pory roku" to najsłynniejsze dzieło mistrza, którym był Antonio Vivaldi.

Podczas przedstawienia uczniowie poznali nieco historię i twórczość muzyka, a ponieważ pogoda za oknem jeszcze nie do końca daje nam oznaki wiosny, to dzięki fragmentom utworów takich jak: "wiosna", "lato", "śpiew ptaków", czy "burze wiosenne" mogliśmy poczuć już nadchodzącą wiosnę. 

Katarzyna Żarczyńska kl. I LO

Medal Komisji Edukacji Narodowej

Pani Urszula Drożdżyńska, nauczycielka języka polskiego, decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca br. otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Z wnioskiem o nadanie  Medalu KEN wystąpił Zarząd Krajowy Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych, którego wieloletnią i zasłużoną działaczką jest p. Urszula Drożdżyńska.

Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Rosler

Koniec roku szkolnego

 

26 czerwca br. nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

W tym dniu pożegnaliśmy także absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej - klasy III ZWA i III ZWB.

Mamy nadzieję, że wakacje upłyną  uczniom i nauczycielom bezpiecznie i szczęśliwie i spotkamy się wszyscy w komplecie 1 września.

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler