Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Studniówka 2017

 

W dniu 21 stycznia br. w Barze "U Dudka" odbyła się tegoroczna Studniówka.

 

Wzięły w niej udział klasy 3 LO i 4 TH, osoby towarzyszące  oraz przedstawiciele grona pedagogicznego. Bal Studniówkowy tradycyjnie otworzył p. dyrektor Edward Boks, życząc dobrej zabawy oraz powodzenia na maturze. Uczniowie podziękowali wychowawcom - p. Urszuli Drożdżyńskiej i p. Marcinowi Roslerowi, nauczycielom i dyrekcji szkoły za ich pracę i opiekę.

Kolejnym punktem programu był bardzo zabawny program artystyczny, przedstawiony przez maturzystów.

A potem nastał czas zabawy, bardzo udanej zabawy, prawie do białego rana.  

 

Małgorzata Rosler

 

 

Zabawa karnawałowa w Kolsku

 

W dniu 26. lutego br. uczniowie klasy maundurowej pod opieką ks. Roberta Deręgowskiego oraz p. dyrektora Edwarda Boksa, wzięli udział w Integracyjnej Zabawie Karnawałowej w sali GDK w Kolsku.

 

Zadaniem "naszych"  logistyków była opieka nad dzieciakami oraz pomoc w organizacji poszczególnych zabaw i konkursów. W zabawie uczestniczyli także Bałwanek Olaf (bohater kreskówki) oraz klown Bodzio. Atrakcji było co niemiara.

Nasi uczniowie spisali się na medal!

 

 

Wycieczka do Parku Linowego

 

Dnia 12. 10 . 2016 r.  klasa II zw wraz z wychowczynią S. Dodot,  wybrała się na wycieczkę  do Parku Linowego "Tarzan" w Lesznie. Pogoda zniechęcała nawet do wyjścia z domu a co mówić dopiero o wspinaczkach. Okazało się, że lekki deszczyk czy wiatr nie jest przeszkodą dla II ZW. Uczniowie mimo złych warunków pokonywali najdtudniejsze trasy, które oferował Park Linowy. Nad bezpieczeństwem podczas wspinaczek czuwał instrukor, który był bardzo zaskoczony naszą determinają i sprawnością niektórych z nas.  Możemy czuś sie dumni z naszych uczniów są sprawni na "5" :) 

Zmarznięci i przemoczeni uczniowie uczcili swój hart ducha przekąskami w MC DOnaldzie. 

Park Linowy oferuje bardzo różnorodne trasy i chcemy bywać tam częsciej i sprawdzać przejścia juz na czas...nie oby przejść :) 

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Zbliża się również czas, w którym stroimy nasze domy, ulice miast, miasteczek i wsie.  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 5 grudnia uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele mogli poczuć magię zbliżających się świąt uczestnicząc w kiermaszu.  Były pachnące jodłą, piernikami i suszoną pomarańczą wianki na drzwi. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem za co serdecznie dziękujemy.

 

 

Wielkie serca!

 

Zakończyła się  zbiórka żywności pod patronatem PCK przy współpracy z ZSP w Sławie.

 

Nasi uczniowie spisali się na medal! 45 potrzebujących rodzin otrzyma paczki żywnościowe dzięki darczyńcom z gminy Sława i zaangażowaniu wolontariuszy z ZSP Sława.

Sławianie, dziękujemy, po raz kolejny daliście  świadectwo hojności i wielkiego serca!

 

Lidia Szumska

Jasełka

 

22 grudnia br. w ostatnim dniu nauki, przed przerwą świąteczną odbyły się w świetlicy szkolnej Jasełka.

 

Autorką i reżyserką przedstawienia była p. Urszula Drożdżyńska. Jak co roku udało jej się wyłowić spośród naszych uczniów prawdziwe talenty. A oto oni: Aleksandra Mirecka, Eliza Smaczna, Jessika Szulc, Izabela Wieczorek, Aleksandra Dąbrowska, Nicola Bohdanowicz, Patrycja Karpała, Wiktoria Kędziora, Jakub Marciniak, Adam Łuczak, Mateusz Drgas, Grzegorz Sałapatek, Łukasz Reszczyński, Andrzej Poloch, Dawid Cichosz.   Obsługą techniczną zajęła się Oliwia Jaworska.

Nasze Jasełka zaszczycił swoja obecnością p.Tomasz Łuczak, który wykonał skomponowaną przez siebie pastorałkę.

Pan dyrektor E. Boks złożył wszystkim uczniom serdeczne życzenia świąteczne oraz podziękował młodym artystom.

Na koniec, wręczone zostały nagrody dziewczętom, które zwyciężyły w konkursie na ozdobę świąteczną.

 

Małgorzata Rosler

 

 

 

Konkurs

 

W dniu 3 kwietnia br. odbyła się tegoroczna edycja konkursu "Bohaterowie lektur szkolnych".

 

Konkurs ten jest skierowany do maturzystów i stanowi podsumowanie ich wiedzy z literatury polskiej na miesiąc przed maturą. Uczniowie odpowiadają na pytania w kilku kategoriach, m.in.  o kim mowa, z jakiego utworu pochodzi cytat,, o jakim autorze mowa, połacz w pary imiona kochanków znanych Ci z litearatury, czyj to wiersz, czyj to portret i czyj utwór śpiewa prezentowany wykonawca.Tradycyjnie, najwięcej problemów sprawia ostatnia kategoria.

W tym roku wyniki przedstawiają się następująco:

1. Krystian Kozłowski kl. 4 TH

2. Paula Bielecka kl. 4 TŻiUG

3. Julia Kalinowska kl. 3 LO

 

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwyciezcom!

 

Małgorzata Rosler

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

W dniu 10 listopada br. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

Klasy 2 LO i 3 LO pod opieką p. Sławomira Basińskiego przygotowały nam krótką lekcję historii wzbogaconą prezentacją multimedialną oraz pieśniami patriotycznymi.

11 listopada, młodzież nauczyciele oraz dyrekcja szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości, na które składały się: msza św. oraz uroczystość na skwerze pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w te obchody!

 

Światełko Pokoju w naszej szkole

 

W dniu 21 grudnia br. sławscy harcerze przynieśli do naszej szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju. Spotkali się z dyrektorem szkoły - p. Edwardem Boksem i złożyli na jego ręce najlepsze życzenia świąteczne.

 

 

 

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler