Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Zajęcia praktyczne 3 TA

 

W związku ze zbliżającymi się świętami bożonarodzeniowymi na zajęciach praktycznych klasa III TA wraz z Panią Joanną Adamczewską zrobili stroiki świąteczne.

 

 

 

 

Mikołajkowa akcja oddawania krwi

W dniu 06.12.2016 po raz kolejny przeprowadzona została akcja honorowego Krwiodawstwa, co tradycyjnie wpisane jest w harmonogram działań naszej szkoły.

Od godziny 9.00 pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa rejestrowali potencjalnych dawców, do godziny 12.00 oddawało krew 21 osób, z czego otrzymano 9450 ml tego cennego płynu. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Cieszymy się, że mimo iż chętnych kandydatów było nieco więcej, to jednak Sława jest środowiskiem dynamicznego rozwoju kultury zdrowego stylu życia.

Jesteśmy dumni z naszej szkolnej młodzieży, ofiarującej zarówno krew jak i pomoc w organizacji.

 

                                                                                                                                             Lidia Szumska

 

Pożegnanie absolwentów

 

W dniu 28 kwietnia br. uroczystym apelem pożegnaliśmy uczniów klas: 3 LO, 4 TŻiUG oraz  4 TH.

Program artystyczny przygotowany przez klasę 2 LO, pod kierunkiem p. Marcina Wójtowicza wprowadził nas w podniosłą atmosferę.  Powodzenia w dorosłym życiu, życzył absolwentom p. dyrektor Edward Boks oraz wychowawcy klas: p. Lidia Szumska, p. U. Drożdżyńska i p. M. Rosler.

Oprócz świadectw ukończenia szkoły wręczono: nagrody rzeczowe, statuetki dla najaktywniejszych sportowców oraz zaświadczenia Caritasu dla szkolnych wolontariuszy.Trzy osoby z klasy 3 LO odebrały z rąk p. Andrzeja Borkowskiego certyfikat - ratownika wodnego.

Dla zaproszonych rodziców szczególnie wzruszającym momentem były wręczane im przez dyrektora - listy gratulacyjne. 

Życzę naszym absolwentom szczęścia w dorosłym życiu i powodzenia na zbliżającej się maturze!

Małgorzata Rosler

 

 

 

Zajęcia praktyczne klasy 1 TŻ

 

Pierwsze nasze zajęcia praktyczne  odbyły się 13 września 2016 r.

 

Nie mieliśmy jeszcze wtedy doświadczenia oraz badań lekarskich, więc zrobiliśmy tylko tosty z masełkiem czosnkowym i sałatkę grecką. Na kolejnych zajęciach bardziej się poznaliśmy i czuliśmy pewniejszą rękę do przyprawiania potraw. Idzie nam coraz lepiej i bardzo nam się podobają praktyki z panią Chwałkowską. Następnymi daniami były sałatki: jarzynowa i gyros, zupy: rosół i ogórkową, pizza, potrawka z kurczakiem, makaron z dynią oraz ciasto drożdżowe i ciasteczka z jabłkiem. W kuchni czujemy się coraz pewniej. Przygotowane przez nas potrawy degustujemy i bardzo nam smakują co potwierdza pani Chwałkowska i nasze rodziny. 

Kornelia Wąsiak, Martyna Matuszek, Wiktoria Kędziora

 

 

W dniu 14. czerwca odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego pn. "Szprechać każdy może". W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych w Sławie i Ciosańcu oraz uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej w Sławie. Łącznie do konkursu zgłosiło się 24 uczestników. Zdecydowanymi faworytami okazali się młodzi germaniści z gimnazjum w Sławie, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Laureaci otrzymali nagrody, a dla wszystkich uczestników Urząd Gminy w Sławie ufundował drobne upominki.

 

A oto laureaci:

1. miejsce oraz tytuł "Sławskiego Mistrza Szprechania" zdobyła Katarzyna Sobczyk (Gimnazjum w Sławie)

2. miejsce oraz tytuł "Sławskiego Wicemistrza Szprechania" wywalczyła Urszula Muszyńska (Gimnazjum w Slawie)

3. miejsce i tytuł "Sławskiego Wicemistrza Szprechania" zdobyła Emilia Klecha (Gimnazjum w Sławie)

 

Wśród dziesiątki najlepszych znaleźli się: Paulina Rozynek (ZSP w Sławie), Emilia Gulczyńska (ZSP w Sławie), Nikola Mytych (Gimnazjum w Sławie), Natalia Gawryluk (Gimnazjum w Sławie), Aleksandra Gracz (Gimnazjum w Sławie), Aldona Rębisz (ZSP w Sławie), Izabela Wieczorek (ZSP w Sławie).

 

Gratulujemy!

 

                                                                                                                          Joanna Rohatyńska, Anna Jarmużek

 

 

 

Wielkie serca!

 

Zakończyła się  zbiórka żywności pod patronatem PCK przy współpracy z ZSP w Sławie.

 

Nasi uczniowie spisali się na medal! 45 potrzebujących rodzin otrzyma paczki żywnościowe dzięki darczyńcom z gminy Sława i zaangażowaniu wolontariuszy z ZSP Sława.

Sławianie, dziękujemy, po raz kolejny daliście  świadectwo hojności i wielkiego serca!

 

Lidia Szumska

Zajęcia klasy mundurowej

 

W dniu 29 maja br.  klasa mundurowa uczestniczyła po raz kolejny w zajęciach z przysposobienia obronnego  w jednostce wojskowej w Sulechowie.

 

Tym razem nasi uczniowie przeszli szkolenie medyczne, dowiedzieli się jakie są metody obrony przed bronią masowego rażenia oraz tradycyjnie doskonalili umiejętności w zakresie musztry.

 

 

 

Drzwi Otwarte 2017

 

W dniu 25 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte.

 

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli gimnazjaliści ze Sławy, Ciosańca oraz Brenna. Gościliśmy także władze powiatu i gminy (naszych absolwentów) oraz przedstawicieli instytucji współpracujących  ze szkołą: 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, WOPR oddział Sława oraz Firmy Balcerzak i Spółka. 

Po krótkim wstępie: powitaniu gości przez p. dyrektora Edwarda Boksa oraz przemówieniach p. starosty - Marka Boryczki oraz w-ce burmistrza p. Krzysztofa Gruszewskiego  rozpoczęliśmy prezentację naszej szkoły. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy 2 LO, którzy pokazali nam, czym zajmują się uczniowie w czasie wolnym od nauki. Następnie Maja i Mateusz z klasy 1 TL-mundurowej przedstawili ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz przekonywali gimnazjalistów, że szkoła to nie tylko nauka, a Nicola z klasy 2 TŻiUG przepięknie wykonała piosenkę Amy Winehouse: Back to Black.

Po Nicolii głos zabrał zastępca dowódcy 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie p. ppłk Grzegorz Potrzuski. Po nim krótki pokaz musztry zaprezentowali nasi logistycy - klasa mundurowa. Później w utworach ZAZ i Jeanette zaprezentował się Adam z klasy 3 LO. W międzyczasie ciekawą ofertę podjęcia zajęć praktycznych w Firmie Balcerzak i Spółka zaoferowały przedstawicielki w/w firmy. 

Kolejnym, zasadniczym punktem programu było oprowadzenie gimnazjalistów po stoiskach tematycznych przygotowanych przez nasze klasy. Pokaz ten przebiegał pod hasłem "Smaki świata" i miał nam przybliżyć poszczególne kraje przez ich kuchnię. Klasa 1 TŻiUG częstowała nas pyszną sałatką grecką przy dźwiękach Zorby. 2 TŻiUG oferowała przepyszną bruschettę i tiramisu w stylu włoskim, a 3 TŻiUG kusiła meksykańskim burrito. Chwilę wytchnienia we francuskiej kawiarence oferowała 3 LO, natomiast spotkanie przy frytkach z prezydentem USA -Trumpem gwarantowała 2 LO. Logistycy wraz z przedstawicielami jednostki w Sulechowie zachęcali do nauki w klasie mundurowej oraz służby w armii, natomiast ratownicy prezentowali swe umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami oprowadzili gimnazjalistów po terenie szkoły, pokazując im najważniejsze miejsca  i zachęcając swych młodszych kolegów, aby zechcieli do nas dołączyć.

 

Dzień dzisiejszy był dniem pełnym wrażeń zarówno dla nas, jak i mam nadzieję dla naszych gości.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej imprezy!!!

Małgorzata Rosler

 

Zbiórka żywności w Biedronce

 

W dniach 16 -18 listopada br. młodzież ZSP w Sławie, wraz z opiekunką szkolnego koła PCK p. Lidią Szumską, organizuje w sklepie Biedronka  zbiórkę żywności pod hasłem: „Podziel się żywnością. Pomóż nam pomagać.”

 

Zebrane artykuły posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji!!!

Małgorzata Rösler

 

Pluszowy Miś 2016

 

W dniu 28 listopada br. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja pod hasłem "Młodzież ZSP w Sławie czyta dzieciom".

 

Jak co roku, z okazji Święta Pluszowego Misia, zaprosiliśmy dzieci z klasy pierwszej PSP w Sławie do naszej szkoły. W świetlicy szkolnej,  uczennice kl.  3 LO: Oliwia Klecha, Natalia Jaworska, Klaudia Krzyżanowska oraz Paulina Chudak czytały naszym małym "sąsiadom" książkę Barbary Gawryluk "Dżok legenda o psiej wierności".  Czytanie urozmaicały pytania do dzieci oraz ćwiczenia gimnastyczne.  Na zakończenie dziewczęta obdarowały naszych gości przygotowanymi specjalnie na tę okazję zakładkami do książek oraz poczęstowały  cukierkami.

Spotkanie zorganizowane zostało dzięki współpracy nauczycieli bibliotekarzy z obu szkół : Eleonory Mazur oraz Małgorzaty Rosler.

 

Małgorzata Rosler

 

Wizyta w stajni

 

Na ostatnich zajęciach praktycznych klasa technikum agrobiznesu odwiedziła stajnię sportową Jarosława Skrzyczyńskiego  w Krzepielowie. 

 

Uczniowie zwiedzili ośrodek  wyposażony w stajnię na 35 koni, krytą halę o wymiarach 25m na 55m oraz plac zewnętrzny. Mieli okazję przyglądać się codziennej pracy jak i treningom koni.  Oprócz tego nie zabrakło elementów ćwiczeniowych i nie mówię tu o jeździe konnej, ale o codziennej  obsłudze ciągnika, czyli umiejętności wymaganych na  na egzaminie zawodowym.

 

Joanna Adamczewska

 

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler