Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Wycieczka do Turwi

 

W dniu 17.10.2016 pierwsze klasy wzięły udział w tradycyjnej wycieczce do Turwi i Rąbinia.

 

W Rąbiniu złożyliśmy symboliczny znicz na grobie naszego patrona. Następnie zwiedziliśmy pałac Dezyderego Chłapowskiego i piękny park w Turwi. Usłyszeliśmy także historię pałacu i naszego patrona. W drodze powrotnej byliśmy w muzeum pożarnictwa w Rakoniewicach. Wyjazd był bardzo interesujący. 

 

 

Marcelina i Maja z kl. 1 TL

 

Wycieczka do Parku Linowego

 

Dnia 12. 10 . 2016 r.  klasa II zw wraz z wychowczynią S. Dodot,  wybrała się na wycieczkę  do Parku Linowego "Tarzan" w Lesznie. Pogoda zniechęcała nawet do wyjścia z domu a co mówić dopiero o wspinaczkach. Okazało się, że lekki deszczyk czy wiatr nie jest przeszkodą dla II ZW. Uczniowie mimo złych warunków pokonywali najdtudniejsze trasy, które oferował Park Linowy. Nad bezpieczeństwem podczas wspinaczek czuwał instrukor, który był bardzo zaskoczony naszą determinają i sprawnością niektórych z nas.  Możemy czuś sie dumni z naszych uczniów są sprawni na "5" :) 

Zmarznięci i przemoczeni uczniowie uczcili swój hart ducha przekąskami w MC DOnaldzie. 

Park Linowy oferuje bardzo różnorodne trasy i chcemy bywać tam częsciej i sprawdzać przejścia juz na czas...nie oby przejść :) 

 

1 września 2016 r.

 

 

1 września br. mszą św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

 

Tradycyjnie już, uczniowie i nauczyciele wzięli  udział  w uroczystości  pod Kamieniem Pamięci, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się na placu apelowym. Pan dyrektor - Edward Boks serdecznie powiatał młodzież, szczególnie ciepło  "pierwszaków" z klas: Technikum Żywienia i Uslug Gastronomicznych, Technikum Logistycznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Młodzież złożyła ślubowanie i stała się tym samym częścią naszej szkolnej społeczności.

Małgorzata Rosler

 

 

Agro Show

W niedzielę 25.09.2016 uczniowie ZSP (klasa 3 TA i przedstawiciele klasy 2 ZW)  udali się do Bednar, na największą wystawę sprzętu rolniczego Agro Show. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo nowoczesny park maszynowy oraz nowe technologie dotyczące nowoczesnego rolnictwa. Wycieczka była bardzo udana, a dzięki niej jesteśmy na bieżąco z nowinkami technicznymi w rolnictwie.

 

                                                                                                                                Oliwia Jaworska

 

 

Święto dyni 2016

 

9 października  2016 r. znowu wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu na święto dyni , organizowane przez pracowników i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Tym razem było bardzo dużo ekspozycji ukazujących niesamowite rzeczy , które można zrobić z dyni. Były więc czarownice i panny młode , postacie z bajek i filmów . Na konkurs kulinarny zawieźliśmy tym razem placek z dynią i bakaliami , także w wersji bez glutenu , który smakował jury. Na terenie całego ogrodu ustawionych było aż 80 stoisk kulinarnych , stoisk spożywczych , pamiątkarskich i artystycznych oferujące artykuły tematycznie związane z dynią. W tym roku największa dynia ważyła ponad 500 kg. Wielu widzów zgromadził konkurs na najdziwniejszą dynię. Nie nudziły się dzieci dla, których zorganizowano plener plastyczny ''Dyniowe koty'' oraz wiele innych atrakcyjnych zajęć.

Po wizycie na festiwalu dyni zwiedziliśmy Ostrów Tumski. Już w czasie spaceru towarzyszyło nam we Wrocławiu piękne słońce, chodź rano padał deszcz. Na zakończenie był oczywiście czas na posiłek czy zakupy w Galerii Dominikańskiej. Do Sławy wróciliśmy zadowoleni ok. godziny 18. W wycieczce uczestniczyli mieszkańcy Gminy Sława i Wijewo.

 

Nikola Strzelec  kl. II TŻiUG

 

Dzień Patrona

 

W dniu 26 października br. obył się w naszej szkole Dzień Patrona połączony ze ślubowaniem klasy mundurowej.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas  liczni goście - rodzice naszych uczniów, władze gminy, przedstawiciele służb mundurowych, w tym 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie, dyrektorzy sławskich szkół oraz ks. proboszcz.

Po krótkim programie artstycznym przygotowanym przez klasę 3 LO; nastąpił niezwykle ważny moment dla klasy 1 TL- mundurowej - ślubowanie. Młodzież z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się do tego dnia i myślę, że pomimo wielkiego zdenerwowania podołali zadaniu.

Ostatnim punktem dzisiejszego święta był  konkurs o patronie szkoły - Dezyderym Chłapowskim.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich klas pierwszych: 1TL, 1 TŻiUG i 1 ZW. Walka była niezwykle zacięta i trzeba pochwalić naszych uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą o naszym patronie.

Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie kl. 1 TL:

1. miejsce Michał Puszkarz

2. miejsce Jakub Marciniak

3. miejsce Olga Mała

Serdecznie gratulujemy!

Mam nadzieję, że wszyscy nasi goście oraz młodzież dobrze się bawili.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Dzień Patrona - zarówno uczniom jak i nauczycielom.

 

Małgorzata Rosler

 

 

Rocznica agresji sowieckiej

 

W dniu 16 września klasy 1 TL i 1 TŻiUG z wychowawcami wzięły udział w uroczystościach upamiętniających 77 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Związku Sybiraków, władz gminnych, służb mundurowych oraz uczniowie sławskich szkół. Wysłuchaliśmy programu przygotowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Sławie oraz wzięliśmy udział w Apelu Sybiraków. Na zakończenie wszystkie delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

 

Małgorzata Rosler

 

 

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler