Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Studniówka 2016

W dniu 5 lutego br. w ośrodku wczasowym "Trzy Jeziora" w Wieleniu odyła się  tegoroczna studniówka klas: 3 LO, 4 TAK i 4 TH.

Impreza przygotowana i przeprowadzona wzorowo! Wszyscy uczestnicy: zarówno goście jak i uczniowie bawili się pięknie do białego rana!

Niestety czas zabawy minął! Teraz przed maturzystami nastał czas ciężkiej pracy!

 

Zdjęcia ze studniówki można zobaczyć na http://otopanorama.pl/studniowka-z-przeslaniem/ oraz http://gminaslawa.pl/1073-studniowka-zsp-slawa.html

 

[Ilustracja wprowadzająca - źródło otopanorama.pl/studniowka-z-przeslaniem/]

Małgorzata Rosler

 

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów

21 października 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uzyskania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości brali udział: dyrektor naszej szkoły pan Edward Boks oraz dwoje stypendystów: Krystian Kozłowski z klasy III Technikum Handlowego oraz Julia Kalinowska z klasy II Liceum Ogólnokształcącego.

Uroczystość rozpoczęła się od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drezdenka. Następnie głos zabrała pani Katarzyna Osos - Wojewoda Lubuski oraz Radosław Wróblewski - Lubuski Wicekurator Oświaty. Po wręczeniu dyplomów wszyscy udali się na pyszny poczęstunek.

 

Julia Kalinowska kl. II LO

Matura próbna 2015

 

W dniu 24 listopada br. rozpoczęła się tegoroczna matura próbna.

Sesja rozpoczęła się egzaminem z języka polskiego. Jutro maturzyści zmierzą się z matematyką, a w czwartek z językami: angielskim i niemieckim.

Celem egzaminów próbnych jest  oswojenie się, z niewątpliwie stresującą sytuacją, jaką jest egzamin maturalny oraz sprawdzenie swojego poziomu wiedzy.

Nie śmiecimy!

 

Dnia 7 października w świetlicy szkolnej miała miejsce prelekcja na temat prawidłowego gospodarowania odpadami, zorganizowana przez Związek Międzygminny ,,EKO-PRZYSZŁOŚĆ''.

W prezentacji tej uczestniczyła większość klas pod opieką nauczycieli.

Pani prowadząca to spotkanie, w sposób ciekawy i przystępny, przekazała nam zagadnienia i przedstawiła problemy, o których najczęściej na co dzień zapominamy. Mówiła o tym, że gospodarowanie odpadami to cały proces, który tak naprawdę zaczyna się w momencie dokonywania mądrych wyborów podczas zakupów. Wiele zależy od nas; selekcjonowanie odpadów i ich powtórne wykorzystanie to elementarne zasady gospodarowania. Bycie ,,eko'' jest pewnym trendem w świecie,dlatego też zostaliśmy zachęceni do skorzystania z nowych aplikacji w telefonach komórkowych, które mają nam przybliżyć ten temat.  

O śmieciowym problemie mówią same liczby, które zapewne wielu z nas poraziły, np; 800 składowisk odpadów w Polsce, czy 1 kg  śmieci dziennie wytwarzanych przez każdego obywatela!

 Myślę, że wyszliśmy z tego spotkania z ważnymi refleksjami i z silnym postanowieniem poprawy.

                                                                                                                                 Magdalena Kaczmarska

Narodowe Święto Niepodległości

 

11 listopada odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Po tradycyjnej mszy św. w intencji Ojczyzny, wszyscy uczestnicy przeszli w pochodzie pod Pomnik Pamięci. Tam uczniowie z kl. I LO zaprezentowali krótki program artystyczny, a zebrane delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Małgorzata Rosler

Aktualne informacje to podstawa

Uczniowie klasy II technikum agrobiznesu w  piątek  9 października b.r. uczestniczyli w spotkaniu przeprowadzonym przez Kierownika Terenowego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wschowie pana Lesława Kielnara.

Młodzież zapoznała się z nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Uzyskała bardzo dużo cennych informacji na temat pozyskiwania funduszy unijnych na własną działalność. Dowiedziała się jakie trzeba spełnić wymagania, aby rozpocząć pracę w ARIMR.

Wizyta we Wschowie była bardzo owocna, mamy nadzieję, że jeszcze raz będziemy mogli uczestniczyć w takim spotkaniu, ponieważ dużo tematów pozostało jeszcze do omówienia.

 

Joanna Adamczewska

Wszystkie drogi prowadzą do Nashville...

Dziś, 15 stycznia, po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole  muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego.

Tym razem mogliśmy usłyszeć szlagiery  muzyki country( czyli amerykańskiej muzyki ludowej), którym towarzyszyła opowieść o bogatej historii tej muzyki.

Wysłuchalismy m.in. takich przebojów jak Jambalaja, Ring of fire, ścieżkę muzyczną z filmu Bonanza oraz Blues Brothers.

Muzykom tym razem towarzyszyła tancerka, która zaprezentowała różne rodzaje amerykańskich tańców, m. in.takie jak charleston. A to wszystko przy akompaniamencie gitary klasyczne, trąbki i instrumentów perkusyjnych. Myślę, że wszyscy z przyjemnością wysłuchaliśmy tego występu.

Magdalena Kaczmarska

 

 

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler