Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Dzień Otwartych Drzwi Szkoły

W dniu 13 lutego br. gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów ze Sławy, Ciosańca, Brenna i Wschowy, którzy przyjęli nasze zaproszenie na Dzień Drzwi Otwartych Szkoły.

Młodzież została zapoznana z ofertą edukacyjną, zwiedziła szkołę, uczestniczyła w zajęciach otwartych oraz zajadała się naleśnikami przygotowanymi przez klasę I TŻiUG.

W Drzwiach Otwartych wzięli także udział sławscy pracodawcy, współpracujący ze szkołą, którzy kształcą uczniów w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik i sprzedawca. Byli to: p. Dominika Dudek z Baru u Dudka, p. Monika Miziewicz z Piekarni Dobrosława Bis oraz p. Aleksandra Wojciech ze sklepu pasmanteryjnego.  

Następnie nasi goście  obejrzeli występy wokalno-muzyczne i aktorskie przygotowane przez młodzież ZSP. Pięknie zaśpiewały, w językach obcych, uczennice klasy III LO: Izabela Jankowiak  (w j. angielskim) i Klaudia Olszewska (w j. niemieckim). Adam Łuczak z klasy I LO zaprezentował swoje kompozycje, a uczniowie z klasy II TH: Dominika Klecha, Krystian Augustyniak, Rafał Szmigielski i II TŻiUG: Aleksandra Mirecka przedstawili dwie jednoaktówki: Oświadczyny i Piwo. Entuzjazm gimnazjalistów wzbudził skecz przygotowany przez klasę II TŻiUG - "Lekcje w krzywym zwierciadle".

Potem przyszedł czas na aktywność sportową. W konkursie "na wesoło" wzięli udział także gimnazjaliści. Było sporo śmiechu i zabawy. Wygrała drużyna złożona  z klas I ZWA i I ZWB; drugie miejsce zajęło technikum; trzecie gimnazjum, a czwarte klasa I LO.

Mamy nadzieję, że gimnazjaliści miło spędzili czas w naszej szkole.

Małgorzata Rosler

Studniówka 2015

W piątek 30 stycznia 2015 r. w restauracji "Sławianka" w Sławie odbył się tegoroczny Bal Studniówkowy

W Studniówce udział wzięli uczniowie klas III LO i IV TAK, wraz z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami oraz partnerami. Rozpoczęcie zabawy nastąpiło o godzinie 19, kiedy to uczniowie z gracją zatańczyli tradycyjnego poloneza. Następnie nastąpiły krótkie podziękowania, w czasie których uczniowie przedstawili swoje prezentacje multimedialne, które były wzruszające i jednocześnie zabawne. Po kolacji nastąpiła długa, ale jakże satysfakcjonująca zabawa do białego rana, przerywana pamiątkowymi sesjami zdjęciowymi. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się równie dobrze, jak my - uczniowie. Szkoda, że studniówka jest tylko raz...  

 

Jankowiak Izabela III LO

 

Młodzież ZSP czyta dzieciom!

 

We wtorek 18 listopada br. w naszej świetlicy szkolnej odbył się "Dzień Pluszowego Misia" zoorganizowany przez panie: Magdalenę Kaczmarską i Małgorzatę Rosler.

Przez trzy godziny lekcyjne gościliśmy dzieci  z pierwszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie, którym cztery uczennice z klas I LO oraz III TAK: Jaworska Natalia, Chudak Paulina, Żarczyńska Kasia oraz Kinga Drożdżyńska czytały bajki.

Dzieci grzecznie słuchały i odpowiadały na zadawane im pytania.

Na koniec otrzymały pamiątkowe zakładki do książek i zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem.

Na pewno będą mile wspominały pobyt u nas! :)

 Kasia Żarczyńska kl. I LO

Tak w ZSP zakończyliśmy ostatni dzień w 2014r

 

Dzisiejszy dzień w szkole był wyjątkowym zarówno dla uczniów jak i nauczycieli...

Po rekolekcjach, które trwały od 8:00-9:30, o godzinie 10:00 odbyły się Jasełka, które przygotowały dla nas klasy:II TŻiUG, II TH, IV TAK, III LO.

Duże wrażenie wniósł do przedstawienia Adaś z I LO, grając na klawiszach kolędy.

Następnie Pani Małgorzata Rosler przedstawiła zwycięzców i rozdała nagrody w konkursie "Wiedzy o AIDS":

I miejsce - Patrycja Suchorska z kl.I LO

II miejsce - Julia Kalinowska z kl.I LO oraz Radosław Puton z kl. II TH

III miejsce Kinga Nowak z kl.II LO

 

Nagrodzeni zostali  również zwycięzcy szkolnego konkursu na kartkę świąteczną:

I miejsce - Patrycja Kaczmarek z kl. III TAK

II miejsce - Kornelia Sośnicka kl. I LO

III miejsce - Adrianna Miller z kl. II LO

oraz ozdoby świąteczne:

I i II miejsce - klasa III TAK

III - Łukasz Markiewicz z kl. I LO

Potem uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie w miłej atmosferze spędzali wigilie klasowe.

Najbardziej słyszaną klasą była jednak I LO. Uczniowie, oprócz świątecznych potraw, przygotowali sobie kolędowe karaoke, które można było usłyszeć nawet na korytarzu.

O godzinie 13 nauczyciele i pracownicy szkoły rozpoczęli swoją wigilię.

Ten czwartek był więc miłym dniem dla każdego!:)

 Kasia Żarczyńska kl. I LO

 

 

Drezno - fotorelacja

 

Dnia 17.12.14 uczniowie oraz absolwenci  naszej szkoły wraz z opiekunami  Panią Katarzyną Boczek, Panią Anną Dąbrowa, Panią Marzeną Kowalewicz i Panią Małgorzatą Rösler wybrali się na jednodniową wycieczkę do Drezna. O 7 rano wyruszyliśmy autobusem do miasta, które nazywane jest „Florencją nad Łabą”
Główną atrakcją był Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym mogliśmy „zatopić” się w świątecznej atmosferze dzięki  aromatycznym grzańcom, prażonym migdałom i niesamowitym stoiskom. Podczas krótkiej, ale intensywnej  wizyty zwiedziliśmy najbardziej urokliwe i ciekawe miejsca w Dreźnie tj. :
Zwinger  – zespół pałacowy, dawna siedziba Wettinów, uznawany za perłę sztuki barokowej. Wnętrza kryją: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz wyjątkową Kolekcję Saskiej Porcelany. 
Opera Sempera – stanowiąca niedościgniony wzór dla architektów innych budynków operowych świata.
Hofkirche – katolicki kościół w centrum protestanckiego Drezna, który był budowany w największej tajemnicy
Frauenkirche – 95 metrowa kamienna kopuła kościoła jest jednym z symboli Drezna
Fürstenzug – Orszak Książąt, który zachwycił nas swoimi przepięknymi mozaikami zdobiącymi mur okalający przyzamkowy dziedziniec turniejowy
 
Pogoda nam dopisała, po zakupieniu słodyczy i pamiątek  w dobrych humorach wyruszyliśmy w drogę powrotną. 
Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce!
 

Akcja

 

W dniach 24.XI - 5.XII.2014r. została przeprowadzona w naszej szkole akcja "Góra Grosza" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Organizatorem była klasa ILO pod nadzorem p. Małgorzaty Rosler.

W piątek (12.12.2014r.) uczniowie: N.Jaworska, K.Krzyżanowska, K.Djokić, B.Błaszczak, P.Chudak, Ł.Markiewicz, A.Molińska i A.Łuczak podjęli się wyzwania liczenia "złotych klepiaków".

Łatwo było się pomylić wśród tylu groszy, ale nasi koledzy i koleżanki poradzili sobie świetnie.

Uzbieraliśmy łącznie ponad 13 tysięcy monet

Razem dało to sumę 185,92 zł, która została już wpłacona na konto "Towarzysto Nasz Dom".

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i organizatorom zbiórki! :)

 

 

Kasia Żarczyńska, kl.ILO

 

 

Wycieczka do stadniny

Dnia 10.02.2015r. została zorganizowana przez klasę 2ZWB wycieczka do stadniny koni w miejscowości Stawy.
Uczestniczyli w niej: Anna Kamińska, Izabella Wojnar, Kinga Kołodziej, Natalia Malinowska, Weronika Herkt , Karolina Dreja, Krzysztof Kobyliński i Damian Wawrzyniak. Nadzór sprawowała wychowawczyni pani Magdalena Krztoń.
Pogoda nie była wymarzona, ale nie padało i nie było aż tak zimno. Klasa była strasznie poruszona wycieczką. Większość z nas pierwszy raz miało osiodłać konia. Uczucie towarzyszące nam w tej wycieczce było fantastyczne, a jednocześnie wszyscy obawiali się pierwszej przejażdżki. Z oddali ujrzeliśmy wyprowadzone konie, doczepione do stanowisk. Wszyscy byli wniebowzięci. Zaczęliśmy wybierać konie,  ale okazało się, że każdy musi mieć konia wielkością dopasowanego do naszego wzrostu.
Na pytanie ze strony pana przewodnika: "Czy ktoś ma lęk wysokości?" wszyscy się uśmiechnęli. Przewodnik zapoznał nas z zasadami zachowania się przy koniu. Gdy przechodziło się tyłem do konia, trzeba było do niego mówić, aby wiedział, że jesteśmy za nim, nie wolno było krzyczeć, co było trudne w naszej grupie.
Wyczyściliśmy swoich podopiecznych i przyszedł czas na jazdę. Musieliśmy osiodłać konia i na niego wskoczyć. Pierwsze wrażenie było fantastyczne, konie same gęsiego zaczęły iść. Na samym przedzie jechał Damian Wawrzyniak na koniu przewodniku. Ponieważ jako jedyny z całej grupy potrafił jeździć.
Tutaj dopiero zaczęła się zabawa. Gęsiego ruszyliśmy w las. Dowiedzieliśmy się jakie ruchy wykonywać, gdy zjeżdża się z górki lub gdy się na nią wchodzi. Każdy na pewno chociaż raz dostał gałęzią. Dojechaliśmy na wybieg. Każdy z nas pod nadzorem przewodnika mógł spróbować galopowania. Wydawało się to łatwe, niestety nie było. Po godzinnej przejażdżce był czas na gimnastykę na koniu. Kolana wysoko, dotknięcie uszu konia, przełożenie nogi na przeciwną stronę. Było fantastycznie.
Odprowadziliśmy konie na wybieg i przyszedł czas na ognisko. Wszyscy zdawaliśmy relacje z jazdy. Było ekstra. Polecamy wam taką wycieczkę rekreacyjną na świeżym powietrzu. Nie trzeba jechać w góry lub nad morze, gdy ma się w okolicy taką stadninę i można miło spędzić czas na przejażdżce konnej.
Polecamy!

 

Anna Kamińska i klasa 2ZWB

554 razy oddaliśmy krew

 

We wtorek 10 lutego gościliśmy w naszej szkole ekipę wyjazdową z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, która odwiedziła nas już trzeci raz w tym roku szkolnym. W godzinach 10:00-13:00 na sali sportowej odbył się dwudziesty pobór krwi organizowany przez ZSP w Sławie.

Do rejestracji zgłosiło się 30 osób, jednak 27 spośród nich mogło oddać krew. Łącznie oddaliśmy 12,150 l krwi, które zasilą zielonogórski bank krwi (aktualne stanu magazynowe na stronie RCKiK http://www.rckik.zgora.pl).

W akcji uczestniczyli zarówno obecni uczniowie naszej szkoły, jak i mieszkańcy Sławy i okolic, na których zawsze można polegać. Bardzo cieszy nas także udział naszych absolwentów!

Tym razem także młodsze pokolenie mogło przyjrzeć się bliżej takiemu przedsięwzięciu. Do odwiedzin naszej szkoły tego dnia zaproszona została grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sławie oraz uczniowie jednej z pierwszych klas szkoły podstawowej. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się, w jaki sposób bezinteresownie można pomóc innym, widziały z bliska uśmiechniętych honorowych krwiodawców oraz pojemniczki z krwią, zadawały pytania na ten temat. Celem takiego spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych oraz zapoznanie z pojęciem honorowego krwiodawstwa. Mamy nadzieję, że takie wizyty przyniosą efekty w przyszłości!

 

Podsumowując:

20 akcji = 554 krwiodawców = 248,7 l krwi

Wszystkim krwiodawcom oraz osobom zaangażowanym w akcje bardzo dziękujemy!

 

W zakładce "Szkolne Koło PCK" można znaleźć szczegółowe informacje o akcjach (Honorowe Krwiodawstwo http://www.zsp-slawa.pl/index.php/szkolne-kolo-pck/honorowe-krwiodawstwo) oraz informacje z działalnoścki SK PCK (http://www.zsp-slawa.pl/index.php/szkolne-kolo-pck/z-dzialalnosci-sk-pck).

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na czwarty wiosenny pobór krwi w maju, a wychowawców i opiekunów zachęcamy do odwiedzin naszej szkoły.

Katarzyna Boczek

honorowy krwiodawca

opiekun SK PCK

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler