Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Połowinki klasy II LO

W dniu 14 stycznia br. klasa II LO zorganizowała połowinki klasowe.

Młodzież bardzo sprawnie i profesjonalnie zajęła się przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy. W uroczystosci wzięli udział uczniowie, osoby towarzyszące (w tym nasi absolwenci) oraz zaproszeni nauczyciele. Do tańca przygrywał nasz były uczeń Piotr Kochan. Impreza była udana. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Gratulujemy pomysłu i konsekwencji w jego realizacji!

Małgorzata Rosler

 

Kwietniowa akcja krwiodawstwa

 

W dniu 7 kwietnia 2016 r. w hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły, odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi w gminie Sława.

Na krwiodawców czekała załoga specjalistów z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Krew można było oddać w godzinach 9.00-12.30. Do rejestracji zgłosiło się 21 osób, spośród których krew oddało 18 uczestników. W ten sposób uzbierane zostało 8100 ml krwi, mogącej uratować komuś życie. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie do wzięcia udziału w następnej akcji.

 

Lidia Szumska

 

 

Pożegnanie maturzystów

 

29 kwietnia br. odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez tegorocznych maturzystów.

Wzięli w niej udział nasi absolwenci, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Młodsi koledzy, nauczyciele i dyrekcja pożegnali klasy: 3 LO, 4 TAK i 4 TH. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzice - listy gratulacyjne. Czterech uczniów LO, realizujących innowację pedagogiczną - ratownictwo wodne uzyskało z rąk p. Andrzeja Borkowskiego ( szefa WOPR w Sławie) tytuł Ratownik MSWiA. Byli to: Izabela Dolatkowska, Sylwia Sobczak, Konrad Kłos oraz Adrian Ruliński. Tytuł ratownika uzyskał także uczeń kl. 2 TŻiUG - Eryk Marciniak.

Życzymy powodzenia na maturze oraz szczęścia w dorosłym życiu.

 

Małgorzata Rosler

 

Matura 2016

 

 

4 maja br. egzaminem z języka polskiego rozpoczęła się tegoroczna matura.

 

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudza matematyka. Przed maturzystami jeszcze języki obce w formie pisemnej i ustnej, egzamin ustny z języka polskiego oraz przedmioty dodatkowe. W naszej szkole, tak jak i w całym kraju, najczęściej wybieranymi przedmiotami dodatkowymi były język angielski oraz geografia.

Mamy nadzieję, że wyniki maturalne, które dotrą do szkół 5 lipca, będą dla wszystkich maturzystów satysfakcjonujące.

Trzymamy kciuki!

 

Małgorzata Rosler

 

 

„NIE ROZRABIAM – GRAM!”

Dnia 21.03.2016r. we Wschowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie.

Hasło przewodnie turnieju to „Nie rozrabiam – gram!”. Impreza profilaktyczna co roku organizowana jest pierwszego dnia wiosny. Ideą turnieju jest integracja i dobra zabawa uczniów ze szkół powiatu wschowskiego. Zabawa składała się z czterech konkurencji w grupach chłopców i dziewcząt: piłka nożna, siatkówka, strzelectwo. Reprezentanci szkół mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat  policji, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdrowego stylu życia w quizie wiedzy. Na zakończenie odbył się mecze finałowy - mundurowi kontra nauczyciele.
Po zaciętej rywalizacji w zawodach  nasi uczniowie otrzymali certyfikat uczestnictwa.  Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za udział i wspólnym zdjęciem z absolwentami naszej szkoły: Komendantem Powiatowej Komendy Policji - Tomaszem Kłosowskim i Naczelnikem Wydziału Prewencji - Tomaszem  Szudą.

Anna Kasparska

Kultura blokowisk, hip-hop i rap.

Dziś, tj. 11 lutego, gościliśmy już po raz ostatni w tym roku szkolnym muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego.Tematem spotkania była tym razem muzyka rap i ogólnie szeroko pojęta kultura hip-hopu.

Na początku, jak zawsze zresztą, zostaliśmy zapoznani ze źródłami tej muzyki, z jej korzeniami, które sięgają lat 70- tych, a sama muzyka wywodzi się z Ameryki. Była to muzyka tzw. trudnej młodzieży, głównie emigrantów z Jamajki, którzy szukali dla siebie miejsca w nowej przestrzeni.

Pani prowadząca dzisiejszy koncert opowiedziała nam troszkę o czterech podstawowych elementach tej kultury, Są to; tzw DJing (czyli zabawa płytami winylowymi, tworzenie nowych dźwięków), charakterystyczne słownictwo (często bardzo emocjonalne),taniec i graffiti. Mieliśmy też okazję posłuchać kilku utworów na żywo w wykonaniu Szymona Tomaszewskiego - znanego perkusisty, który fascynuje się tą muzyką, tworzy nowe aranżacje i sam pisze teksty.

Myślę, że dzisiejszy temat szczególnie przypadł do gustu naszej młodzieży. Niektórzy uczniowie chętnie włączali sie do dyskusji na temat zespołów muzycznych czy poszczególonych wykonawców. Gorącymi brawami podziękowaliśmy wykonawcom.

 

                                                                                                                                           Magdalena Kaczmarska

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler