Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

 

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH SZKOŁY

25 KWIETNIA 2017 r. od godz. 9.00 do 13.00

Artykuły polecane

Pluszowy Miś 2016

 

W dniu 28 listopada br. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja pod hasłem "Młodzież ZSP w Sławie czyta dzieciom".

 

Jak co roku, z okazji Święta Pluszowego Misia, zaprosiliśmy dzieci z klasy pierwszej PSP w Sławie do naszej szkoły. W świetlicy szkolnej,  uczennice kl.  3 LO: Oliwia Klecha, Natalia Jaworska, Klaudia Krzyżanowska oraz Paulina Chudak czytały naszym małym "sąsiadom" książkę Barbary Gawryluk "Dżok legenda o psiej wierności".  Czytanie urozmaicały pytania do dzieci oraz ćwiczenia gimnastyczne.  Na zakończenie dziewczęta obdarowały naszych gości przygotowanymi specjalnie na tę okazję zakładkami do książek oraz poczęstowały  cukierkami.

Spotkanie zorganizowane zostało dzięki współpracy nauczycieli bibliotekarzy z obu szkół : Eleonory Mazur oraz Małgorzaty Rosler.

 

Małgorzata Rosler

 

Charytatywne zawody piłki nożnej

 

Dnia 25.11.2016 roku we Wschowie odbyły się charytatywne zawody piłki nożnej dziewcząt i chłopców dla Karola.

 

W skład drużyny dziewcząt weszły:
-Weronika Wiktorowicz
-Konstancja Derdzikowska
-Wiktoria Nowak
-Wiktoria Maciukiewicz
-Klaudia Kaczor
-Weronika Jankowiak
-Aleksandra Golińska
-Dominika Chudak
w drużynie chłopców grali:
-Sebastian Kruszyński
-Klaudiusz Wycichowski
-Hubert Suplicki
-Mateusz Poloch
-Sławek Górny
-Kuba Runo
-Kacper Jarmużek 
-Mateusz Drgas
Dziewczęta zajęły 3 miejsce, a chłopcy 1.
Dwóch uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych upominkami, jako najlepsi piłkarze turnieju. A byli to z grupy dziewcząt-Konstancja Derdzikowska; z grupy męskiej- Sebastian Kruszyński.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że naszym przybyciem wsparliśmy akcję charytatywną .

 

Konstanacja Derdzikowska i Weronika Wiktorowicz

 

Zawody sportowe klas mundurowych

 

W dniu 2 listopada br. przedstawiciele klasy mundurowej wzięli udział w zawodach sportowych dla klas o profilu ogólnowojskowym,

 

które odbyły się w ramach obchodów święta 5. Lubuskiego Pułku Artylerii.

Nasi uczniowie: Joasia Miller, Daniel Siepietowski i Mateusz Drgas wzięli udział w sztafecie w biegu na orientację, który odbył się na terenie jednostki wojskowej w Sulechowie. Pomimo fatalnej pogody i debiutu w takiej imprezie, nasza sztafeta okazała się "czarnym koniem"  zawodów, zajmując w klasyfikacji drużynowej 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy !!!

 

I Ty możesz zostać św. Mikołajem

 

Zbliżają się Święta. Julka marzy o pięknej lalce. Marcel chciałby otrzymać zdalnie sterowany samochód.

Wiktoria marzy o klockach " Lego Friends". Weronika uwielbia malować, przydałby się jej porządny zestaw farb lub kredek. Zewnętrzny dysk potrzebny jest Adasiowi......

Tak dużo a jednocześnie tak niewiele.

Każdy z nich marzy o powrocie do zdrowia. Czarodziejskiej różdżki  nie mamy, ale te zwyczajne marzenia możemy pomóc spełnić.

Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem. Spotkajmy sie przy ciastku  w niedzielę, 18 grudnia po mszach świętych - 10 00 i 12 00.

Cały dochód zostanie przekazany chorym dzieciom. 

                                                                                                                     wolontariusze SKC

                                                                                                             Gimnazjum i ZSP w Sławie

 

 

Pierwsze zajęcia wojskowe logistyków

 

W dniu 20 października nasza klasa mundurowa obyła pierwsze zajęcia z przysposobienia wojskowego. Ćwiczyli m.in. musztrę.

Poniżej kilka zdjęć

 

Góra Grosza 2016

 

W dniach 5-19 grudnia br. odbywała się w naszej szkole akcja "Góra Grosza 2016".

 

Dziewczęta z klasy 3 LO: Paulina Chudak, Natalia Jaworska, Weronika Jankowiak, Oliwia Klecha, Beata Błaszczak i Angelika Molińska przeprowadziły w naszej szkole zbiórkę.

Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a celem zbiórka monet w całej Polsce. Środki uzyskane w wyniku zbiórki są przeznaczone na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywac się w rodzinach biologicznych.

W wyniku akcji zebraliśmy 167,41.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Rosler

 

 

 

Jasełka

 

22 grudnia br. w ostatnim dniu nauki, przed przerwą świąteczną odbyły się w świetlicy szkolnej Jasełka.

 

Autorką i reżyserką przedstawienia była p. Urszula Drożdżyńska. Jak co roku udało jej się wyłowić spośród naszych uczniów prawdziwe talenty. A oto oni: Aleksandra Mirecka, Eliza Smaczna, Jessika Szulc, Izabela Wieczorek, Aleksandra Dąbrowska, Nicola Bohdanowicz, Patrycja Karpała, Wiktoria Kędziora, Jakub Marciniak, Adam Łuczak, Mateusz Drgas, Grzegorz Sałapatek, Łukasz Reszczyński, Andrzej Poloch, Dawid Cichosz.   Obsługą techniczną zajęła się Oliwia Jaworska.

Nasze Jasełka zaszczycił swoja obecnością p.Tomasz Łuczak, który wykonał skomponowaną przez siebie pastorałkę.

Pan dyrektor E. Boks złożył wszystkim uczniom serdeczne życzenia świąteczne oraz podziękował młodym artystom.

Na koniec, wręczone zostały nagrody dziewczętom, które zwyciężyły w konkursie na ozdobę świąteczną.

 

Małgorzata Rosler

 

 

 

Pierwszoklasiści jadą do Wrocławia

 

28 października br. grupa 52 uczniów uczestniczyła w zorganizowanej przez panią Urszulę Drożdżyńską wycieczce dydaktycznej do Europejskiej Stolicy Kultury.

 

Gdy dojechaliśmy do Wrocławia, zaczęliśmy od zwiedzania pięknego dworca PKP, potem zobaczyliśmy jak może wyglądać nowoczesny budynek teatru Capitol [wierzę , że się kiedyś tam wybierzemy]. Dalej szliśmy ulicą Świdnicką i poznawaliśmy historie związane z Operą Wrocławska i Starym Miastem. Pierwszoklasiści z panią Drożdżyńską zwiedzali Stare Miasto, reszta pod opieką pozostałych opiekunów udała się do Galerii Dominikańskiej, gdzie mieliśmy czas na posiłek i drobne zakupy. Na wycieczce we Wrocławiu odwiedziliśmy Wrocławski Teatr Komedia i to było główną atrakcją wyjazdu. O godzinie 20 rozpoczął się wspaniały spektakl pt. ,,Edukacja Rity". W całym przedstawianiu występują dwie osoby: Rita (Magdalena Margulewicz), która studiuje na uniwersytecie otwartym, szukając sensu życia wśród książek, oraz profesor literatury Frank (Wojciech Dąbrowski), który bardzo często popija whisky ze swojego ulubionego kolorowego kubka. 26-letnia kobieta, pracuje jako fryzjerka. Jest zmęczona życiem u boku swojego męża, któremu cały czas musi usługiwać. Rozpoczyna studia, aby zdobyć wykształcenie i spotyka cenionego profesora Frank'a. Prowadzi z nim długie dyskusje, w których profesor pokazuje Ricie jaka jest wartościowa. Spektakl pokazuje przemianę bohaterki, która na początku ma czarne, lekko upięte włosy oraz rzucającą się w oczy opaskę i nieco wyzywający strój. Jest zabawna, ambitna, a na początku nawet  nieco wulgarna. Magdalena Margulewicz świetnie zagrała postać Rity zmieniając w trakcie spektaklu  barwę głosu, sposób poruszania się oraz mimikę twarzy. Bohaterka sztuki jest zdeterminowana, co ukazuje słowami "chcę wiedzieć wszystko". Wojciech Dąbrowski świetnie ukazał postać profesora, niespełnionego poety, którego wierszy prosty człowiek nie zrozumie. Widz jest świadkiem jak między Ritą, a profesorem Frankiem powoli rodzi się uczucie. Całość  sztuki uczy nas, że na naukę nigdy nie jest za późno i warto poszerzać swoje horyzonty. Bardzo podobała mi się ta komedia, która jednocześnie bawi, ale też poucza. Myślę, że dzięki niej polubiłam teatr(była to moja pierwsza wizyta w teatrze)  i częściej będę uczestniczyła w tego rodzaju wycieczkach.                                     

Sara Wyszomierska, klasa  ITL

 

Filharmonia pt.

 

Dnia 23.11.2016 roku w naszej szkole odbył się koncert poezii śpiewanej w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego pod nazwą "Ocalić od zapomnienia".

 

Muzycy grali na  flecie, fagocie i gitarze. Zaprezentowali nam następujące utwory :
Marek Grechuta- "Dni, których nie znamy"
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska-"Ja"
Ewa Demarczyk-"Rebeka"
Magda Umer-"Koncert Jesienny"
Stanisław Sojka-"Tolerancja" 
Robert Kasprzycki-"Niebo do wynajęcia" Itd.
Prowadząca  - Pani Małgorzata, przybliżyła nam historie powstawania tych utworów. 

Uczniom bardzo się podobało i czekają na kolejne koncerty!

 

Konstancja Derdzikowska i Weronika Wiktorowicz

 

Spotkanie z Sybirakami

 

Dnia 14 września br. odbyło się w naszej szkole  spotkanie z Sybirakami:

 

p. Renią Bugaj i p. Franciszkiem Klichem oraz p. Alfredem Roslerem. Zaproszeni goście są autorami książki pod tutułem "Z Kresów do.. Sławy".   Opisuje ona  wojenne losy mieszkańców Kresów, obecnych obywateli  naszego miasta, którzy zostali wywiezieni na Sybir w czasie ll wojny światowej. Historie, które poruszyły serca uczniów uświadomiły im,  jak ciężkie było życie  naszych przodków. Pan Alfred Rosler zachęcał nas do przeczytania tej historii oraz zapoznanie się z dziejami  naszych rodzin. Spotkanie było bardzo wzruszające. 

                       

    Konstancja Derdzikowska, Weronika Wiktorowicz

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler