Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły polecane

Konkurs Bohaterowie lektur

4 kwietnia, uczniowie klas maturalnych mieli okazję sprawdzić swoją  wiedzę z języka polskiego podczas konkursu Bohaterowie lektur szkolnych.

Konkurs ten odbywa się corocznie, celowo tuż przed maturą, gdyż jest to świetna okazja do refleksji nad tym, co już się umie, a co jeszcze należy powtórzyć.

Zadania podzielone były na siedem kategorii, które sprawdzały wiedzę nie tylko o samych bohaterach, ale też o autorach i ich dziełach literackich.  Ostatnia konkurencja  wymagała również wiedzy muzycznej- uczniowie odgadywali tytuł utworu poetyckiego, który stał się inspiracją do powstania piosenki. Punkt można było uzyskać również za podanie nazwiska wykonawcy tegoż utworu.

Po zaciętej walce jury w składzie; Pani U. Drożdżyńska i Pan M. Wójtowicz, wyłoniło zwycięzców;

I miejsce - Renata Puszkarz, klasa IV TH

II miejsce - Adrianna Miller, klasa III LO

III miejsce - Kinga Drożdżyńska, klasa IV TAK

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy, wszystkim życzymy sukcesu na maturze!

Konkurs przygotowały i poprowadziły Panie; Małgorzata Rosler i Magdalena Kaczmarska.

Magdalena Kaczmarska

 

Joanna zdobyta.

 

W piątkowe popołudnie, 10 czerwca, siedem dziewcząt z II LO zorganizowało rowerową wycieczkę dookoła naszego jeziora.

Trasa wiodła ze Sławy przez Radzyń, Józefów, Lubiatów, Dąb, Golę i zakończyła się na terenie SCKiW. Poruszaliśmy się głównie w terenie leśnym, wykorzystując ścieżki rowerowe oraz krótkie odcinki dróg publicznych. W trakcie wyprawy "zdobyta" została wieża widokowa Joanna - tereny gminy obserwowane z wysokości 40 metrów wyglądają uroczo! Tego dnia na wieży nie było tłumów, więc spokojnie wykonane zostały filmiki i selfie. Dziewczęta, mając w nogach już połowę trasy, ochoczo pląsały po schodkach jak rusałki. Humory dopisywały i każda chciała być księżniczką uwięzioną na wieży, brakowało jednak rycerzy (wychowawca w tej zabawie nie brał udziału). Po powrocie do Sławy uczennice wzorowo przeprowadziły rowery przez tzw. "zebrę", pod czujnym okiem Policji. Do zobaczenia na następnej wycieczce!  

 

Marcin Rosler

 

Ach te stewardessy

 

 

Dnia 28 kwietnia 2016r. odbyła się kolejna wycieczka do teatru  we Wrocławiu, na spektakl ,,Boeing ,boeing".


Wyjeżdżaliśmy o godzinie 12.OO z przystanku autobusowego  autokarem firmy LECH TRANS. We Wrocławiu  byliśmy około godz. 15.00 . Gdy wyszliśmy z autokaru pani Urszula Drożdżyńska zabrała ze sobą osoby , które były pierwszy raz we Wrocławiu i w czasie zwiedzania opowiedziała o zabytkach i współczesnej architekturze oraz pokazała nam inne magiczne miejsca w tym mieście. Druga grupa pod opieką pani M. Rychlik i pani Krztoń ruszyła do galerii , gdzie mieliśmy czas na posiłek i trochę „buszowania „ po sklepach. Zbiórka przy wyjściu z galerii była o godzinie 19.15. Po  sprawdzeniu obecności ruszyliśmy do teatru . Sztuka ,, Boeing , boeing" rozpoczęła sie o godzinie 20.00 . Spektakl opowiadał o pewnym mężczyźnie , który miał na imię Maks ( grał go Wojciech Dąbrowski ). Maks spotyka się z trzema kobietami jednocześnie , które były stewardessami  i  każda z nich sądziła , że jest tą jedyną . Pewnego dnia odwiedza  go przyjaciel ze studiów Paweł  . Maks opowiada mu jaki stworzył system , w którym jego dziewczyny się nie spotkają . Jego przyjaciel jest zafascynowany . Także gosposia wie o jego planie i dzięki niej narzeczone się nie spotkały.  Paweł poznaje jego wszystkie kobiety, a niezawodny system zaczyna zawodzić. Tę sztukę koniecznie trzeba zobaczyć, by przekonać się, że nie wszystko można przewidzieć, a systemy się nie zawsze sprawdzają , bo życie pisze swoje scenariusze. Sztuka rewelacyjna, świetne aktorstwo i do tego sporo zdrowego śmiechu. Jak zwykle mieliśmy kwiaty dla artystów, były też pozdrowienia dla nas z ust pana Dąbrowskiego i zapowiedź przyjazdu do naszej szkoły. Wycieczka była bardzo interesująca, tak jak poprzednim razem . Spektakl bardzo mi się podobał i  już dziś piszę się na następny wyjazd .         

 

Wiktoria Mała, kl. I TŻiUG 

„NIE ROZRABIAM – GRAM!”

Dnia 21.03.2016r. we Wschowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju o Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie.

Hasło przewodnie turnieju to „Nie rozrabiam – gram!”. Impreza profilaktyczna co roku organizowana jest pierwszego dnia wiosny. Ideą turnieju jest integracja i dobra zabawa uczniów ze szkół powiatu wschowskiego. Zabawa składała się z czterech konkurencji w grupach chłopców i dziewcząt: piłka nożna, siatkówka, strzelectwo. Reprezentanci szkół mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat  policji, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdrowego stylu życia w quizie wiedzy. Na zakończenie odbył się mecze finałowy - mundurowi kontra nauczyciele.
Po zaciętej rywalizacji w zawodach  nasi uczniowie otrzymali certyfikat uczestnictwa.  Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za udział i wspólnym zdjęciem z absolwentami naszej szkoły: Komendantem Powiatowej Komendy Policji - Tomaszem Kłosowskim i Naczelnikem Wydziału Prewencji - Tomaszem  Szudą.

Anna Kasparska

Koncert dla rodziców

 

Wdniu 19 maja br., przed ostatnią w tym roku wywiadówką, odbył się specjalny koncert - dla rodziców naszych uczniów.

 

Z krótkim recitalem wystąpił Adam Łuczak z kl. 2 LO. Natomiast nasi szkolni kabareciarze z kl. 3 TŻiUG ukazali szkołę w krzywym zwierciadle.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za występ i  wielkie zaangażowanie !

 

Małgorzata Rosler

 

SZPRECHAĆ KAŻDY MOŻE podsumowanie konkursu

 

14 czerwca w świetlicy odbyło się spotkanie podsumowujące Międzyszkolny Konkurs Językowy pt. „Szprechać każdy może”. Spośród 42 uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej biorących udział w konkursie wyłoniono troje laureatów, wręczono wyróżnienia oraz podziękowania. Mamy nadzieję, że następne edycje konkursu będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. Nagrodzonym gratulujemy!

Oto lista laureatów konkursu „Szprechać każdy może”:

1. miejsce oraz tytuł „Sławskiego Mistrza Szprechania” zdobyła Weronika Moder z Zespołu Szkół w Ciosańcu,

2. miejsce oraz tytuł „Sławskiego Wicemistrza Szprechania” zdobył Krystian Kozłowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie,

3. miejsce z tytułem „Sławskiego Wicemistrza Szprechania” zdobył Robert Moder z Zespołu Szkół w Ciosańcu.

Wyróżnienia otrzymali:

Daria Reich (Gimnazjum w Sławie)

Ireneusz Pronkiewicz (Gimnazjum w Sławie)

Klaudia Skrzypczak (Gimnazjum w Sławie)

Julia Kalinowska (ZSP w Sławie)

Patrycja Suchorska(ZSP w Sławie)

Katarzyna Sobczyk (Gimnazjum w Sławie)

Agata Zyberska (ZSP w Sławie)

Izabela Wieczorek (ZSP w Sławie)

Paulina Rozynek (ZSP w Sławie)

Eryka Król (Szkoła Podstawowa w Ciosańcu)

Nagrody zostały ufundowane przez: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, Urząd Miasta w Sławie, Stowarzyszenie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Szkołę Językową „Happy House”.

 

                                                                                                                     

                                                                                                                                Joanna Rohatyńska

 

Szprechać każdy może

 

14 kwietnia odbył się trzeci etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego "Szprechać każdy może".

  Do ostatniego etapu konkursu przystąpiło 39 uczniów i uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

, Zespołu Szkół w Ciosańcu oraz Gimnazjum w Sławie. Uczestnicy rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny sprawdzając swoją wiedzę z zakresu słownictwa, struktur gramatycznych, komunikacji. Wykazali się znajomością przysłów oraz pisali zaproszenie.

W kategorii uczniów klas szkoły podstawowej oraz 1. i 2. gimnazjalnej najwięcej punktów zdobyli:

1 miejsce - Katarzyna Sobczyk (Gimnazjum w Sławie)

2 miejsce - Daria Reich (Gimnazjum w Sławie)

3 miejsce - Klaudia Skrzypczak (Gimnazjum w Sławie)

4 miejsce - Zuzanna Suchorska (Gimnazjum w Sławie)

5 miejsce - Emilia Klecha (Gimnazjum w Sławie)

W kategorii uczniów klas 3. gimnazjalnych oraz szkoły ponadgimnazjalnej najwięcej punktów zdobyli:

1 miejsce - Weronika Moder (Gimnazjum w Ciosańcu)

2 miejsce - Robert Moder (Gimnazjum w Ciosańcu)

3 miejsce - Krystian Kozłowski (ZSP w Sławie)

4 miejsce - Natalia Jaworska (ZSP w Sławie)

5 miejsce - Patrycja Suchorska (ZSP w Sławie)

Gratulujemy!

Był to już ostatni etap konkursu. Wkrótce opublikujemy zwycięzców całego konkursu. Dowiemy się,kto zdobędzie tytuł „ Sławskiego Mistrza Szprechania.”

Joanna Rohatyńska

Katarzyna Boczek

Anna Jarmużek

 

Pożegnanie maturzystów

 

29 kwietnia br. odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez tegorocznych maturzystów.

Wzięli w niej udział nasi absolwenci, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Młodsi koledzy, nauczyciele i dyrekcja pożegnali klasy: 3 LO, 4 TAK i 4 TH. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzice - listy gratulacyjne. Czterech uczniów LO, realizujących innowację pedagogiczną - ratownictwo wodne uzyskało z rąk p. Andrzeja Borkowskiego ( szefa WOPR w Sławie) tytuł Ratownik MSWiA. Byli to: Izabela Dolatkowska, Sylwia Sobczak, Konrad Kłos oraz Adrian Ruliński. Tytuł ratownika uzyskał także uczeń kl. 2 TŻiUG - Eryk Marciniak.

Życzymy powodzenia na maturze oraz szczęścia w dorosłym życiu.

 

Małgorzata Rosler

 

21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa I TH zorganizowała konkursy na "wiosenną kanapkę" oraz najlepiej przebraną klasę.

W konkursie "kulinarnym" udział wzięły reprezentacje dziewięciu klas:1LO, 2 LO, 3 LO, 1 TŻiUG, 2 TAK, 3 TAK, IV TŻ, I ZWA i IZWB.

Jury w składzie: Magdalena Filipek, Iwona Chwałkowska, Sławomir Basiński, Radosław Puton i Joanna Bączkiewicz oceniało wygląd kanapek oraz walory smakowe. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęli Przemysław Kiciński i Bastian Skrzyczyński z klasy I ZWA

II miejsce zajęły Marta Kowalczuk, Małgosia Frąk i Sandra Wojciechowska z klasy III LO

III miejsce zajęli Kasia Wąsiak, Maja Klisz i Marek Majorczyk z klasy III TAK

Kanapki były piękne i smaczne!

W drugim konkursie na najlepiej przebraną klasę udział wzięły I LO, I TH , I TŻiUG i III TAK. Jury w składzie dyr. Edward Boks, Joanna Swędrak, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Rosler, Dominika Poprawska i Krystian Augustyniak oceniało pomysłowość klas oraz ilość przebranych uczniów.

I miejsce - biwak w Tarnowie Jeziernym - przypadło klasie I LO

II miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasy I TŻiUG oraz I TH

III miejsce - klasowe wyjście na kręgle - klasa III TAK

Serdecznie dziękujemy klasie I TH za zorganizowanie konkursów, a wszystkim uczestnikom za udział!!!

Małgorzata Rosler