Dnia 18 czerwca br. na akwenie Jeziora Sławskiego odbył się egzamin na ratownika WOPR. Ten wyjątkowo trudny sprawdzian praktyczny  jest zwieńczeniem doskonalenia pływania przez 2 lata.  Wśród zdających byli trzej nasi uczniowie : Karolina Janik , Mateusz Hatka oraz Katarzyna Mała. Zadania na egzaminie nie raz były ćwiczone na basenie w Głogowie, ale tym razem otwarty akwen, wiatr i zimna woda stanowiły dodatkową trudność. Bardzo miło mi napisać , że wszyscy zdali,dając  tym samym przykład zahartowania, wytrwałości i charakteru podczas egzaminu . Cieszymy się, że prowadzona w ZSP Sława innowacja pedagogiczna wprowadzająca młodzież w świat ratownictwa wodnego przynosi dobre efekty. Mamy nadzieję, że jeszcze więcej uczniów uda się tak wspaniale wyszkolić.