We wrześniu 2017 roku rozpoczęła się nowa tura szkoleń dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu unijnego " Modernizacja Szkolnictwa Zawodowego w Gminie Sława".

⦁ W październiku 4 nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu z zakresu – Zarządzanie turystyką i Hotelarstwem. 

 

Na terenie szkoły dla uczniów odbyły się następujące zajęcia: 

 

⦁ 8 listopada 24 uczniów wzięło udział w badaniach IPD, które mają za zadanie określenie profilu zawodowego ucznia.

 

⦁ W dniach 29 – 30 listopada miało miejsce szkolenie dla uczniów z „Wizerunku pracownika”. W szkoleniu udział wzięło 18 uczniów z technikum logistycznego i 2 z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów.

 

⦁ W dniach 30 listopad do 1 grudnia oraz 7 – 8 grudnia odbyło się drugie szkolenie również dla uczniów z zakresu „Jak założyć własną firmę?” W tym szkoleniu udział brało 8 uczniów z technikum logistycznego. Ukoronowaniem czterodniowych zmagań było również wręczenie certyfikatów.

 

Rychlik Małgorzata