2 września miało miejsce oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po mszy świętej wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice przeszli pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 80-tej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Złożylismy kwiaty i znicze oraz wysłuchaliśmy krótkiej lekcji historii. Następnie udaliśmy się do szkoły, aby powitać nowo przybyłych uczniów i rozpocząć kolejny etap szkolnej edukacji. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miasta oraz gość specjalny tej uroczystości- ppłk. Zbigniew Janusz, który wręczył uczniom klas mundurowych awanse na młodszego kadeta, kadeta lub starszego kadeta. Po apelu dyrekcja oraz zaproszenie goście udali się do nowej pracowni gastronomicznej, aby dokonać jej oficjalnego otwarcia.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i wytrwałości w nauce, trzymamy kciuki szczególnie za uczniów klas pierwszych - a jest ich w tym roku ponad 150 :) 

 

                                                                                            Magdalena Kaczmarska