Dnia 20.05.2014. Czerwieńskuodbyły się zawody z pierwszej pomocy na etapie okręgowym. 

W zawodach uczestniczyło dziesięć drużyn pięcio-siedmio osobowych, nasi uczniowie [Izabella Dolatkowska (ILO), Sylwia Sobczak (ILO), Karol Kajda (ILO), Robert Baron (IVTAK), Michał Drogosz (IVTŻ) pod opieką Jarosława Moryto] zmierzyli się m.in. z uczniami ze szkół z Gorzowa, Zielonej Góry czy też Nowej Soli. 

Podczas zawodów uczniowie musilei przejść dziesięć etapów, które zostały podzielone na sprawdzenie wiedzy teorytycznej i praktyczniej. Jednak etapy praktyczne uczniom podobały się najbardziej! 
"Co mi się podobało najbardziej? Z pewnością etapy praktyczne, musieliśmy wykazać się nielada spokojem, by ogarnąć zamieszanie, które wprowadzali pozoranci poszkodowanych. Jednym z nich nawet była amputacja ręki, to był najtrudniejszy etap ze wszystkich, ale zdecydowanie najlepszy, pozoranci odwalili kawał dobrej roboty, akcja wyglądała na prawdziwą! Szczerze mówiąc emocje, które musiałem wtedy stłamsić były ogromne. Wszyscy tam z pewnością zyskaliśmy sporo doświadczenia, które się nam przyda w tym co robimy." - Mówi jeden z uczniów. 

W rywalizacji zajęliśmy IV miejsce, pokonaliśmy m.in. Gorzów i Nową Sól (która pokonała nas na etapie rejonowym).

 

Karol Kajda kl. I LO