Dnia 22 pażdziernika 2014r. młodzież Szkolnego Koła Caritas kolejny raz zorganizowała akcję "Ciastko za Uśmiech".

Młodzież naszej szkoły jak zwykle zaskoczyła nas zaangażowaniem. Prawie wszystkie klasy przygotowały ciasta. Na popołudniowe spotkanie z rodzicami dojechały blaszki ciasta upieczone przez grupę z klasy II TŻiUG wykonane w tym dniu na zajęciach praktycznych. Jedno z ciast wykonała mieszkanka Sławy p. Skrzypczak, która znając ideę tej akcji (od wnuka) postanowiła własnoręcznym wypiekiem wesprzeć chorą dziewczynkę.

Należy zauważyć, że same ciasta na nic by były, gdyby nie chętni do ich zjadania. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w tym dniu na pewno nie zjedli swojego śniadania. Na wielkie uznanie zasługują dzieci ze szkoły podstawowej (wraz z wychowawczyniami). Bez ich zaangażowania w "pałaszowaniu" ciast  sami nie dalibyśmy rady. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich udało nam się zebrać 1110 złotych, które zostały przekazane na leki dla Weroniki Zielińskiej.

Serdecznie dziekujemy wszystkim osobom, które zaagażowały się w akcję!

 

Jolanta Markiewicz