We wtorek 10 lutego gościliśmy w naszej szkole ekipę wyjazdową z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, która odwiedziła nas już trzeci raz w tym roku szkolnym. W godzinach 10:00-13:00 na sali sportowej odbył się dwudziesty pobór krwi organizowany przez ZSP w Sławie.

Do rejestracji zgłosiło się 30 osób, jednak 27 spośród nich mogło oddać krew. Łącznie oddaliśmy 12,150 l krwi, które zasilą zielonogórski bank krwi (aktualne stanu magazynowe na stronie RCKiK http://www.rckik.zgora.pl).

W akcji uczestniczyli zarówno obecni uczniowie naszej szkoły, jak i mieszkańcy Sławy i okolic, na których zawsze można polegać. Bardzo cieszy nas także udział naszych absolwentów!

Tym razem także młodsze pokolenie mogło przyjrzeć się bliżej takiemu przedsięwzięciu. Do odwiedzin naszej szkoły tego dnia zaproszona została grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sławie oraz uczniowie jednej z pierwszych klas szkoły podstawowej. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się, w jaki sposób bezinteresownie można pomóc innym, widziały z bliska uśmiechniętych honorowych krwiodawców oraz pojemniczki z krwią, zadawały pytania na ten temat. Celem takiego spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych oraz zapoznanie z pojęciem honorowego krwiodawstwa. Mamy nadzieję, że takie wizyty przyniosą efekty w przyszłości!

 

Podsumowując:

20 akcji = 554 krwiodawców = 248,7 l krwi

 

Wszystkim krwiodawcom oraz osobom zaangażowanym w akcje bardzo dziękujemy!

 

W zakładce "Szkolne Koło PCK" można znaleźć szczegółowe informacje o akcjach (Honorowe Krwiodawstwo http://www.zsp-slawa.pl/index.php/szkolne-kolo-pck/honorowe-krwiodawstwo) oraz informacje z działalnoścki SK PCK (http://www.zsp-slawa.pl/index.php/szkolne-kolo-pck/z-dzialalnosci-sk-pck).

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na czwarty wiosenny pobór krwi w maju, a wychowawców i opiekunów zachęcamy do odwiedzin naszej szkoły.

 

Katarzyna Boczek

honorowy krwiodawca

opiekun SK PCK