Ratownicy z klasy II LO  ostatnimi czasy są zasypywani egzaminami! 

Dwójka z nich, ze względu na to, że ukończyła 18 lat, mogła wziąć udział w szkoleniu podstawowym strażaków - ratowników OSP. Szkolenie trwało od 27 lutego aż do 19 kwietnia i prowadzone było systemem weekendowym. Strażakami zostali: Małgorzata Paczkowska , Karol Kajda, oraz Patryk Sitkowski z klasy zawodowej .

Czwórka ratowników z II LO przystąpiła do szkolenia z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (zaświadczenie o ukończonym szkoleniu jest niezbędne do podjęcia pracy ratownika, oprócz tego wiąże się z tym również odpowiedzialność prawna). Szkolenie trwało od 16 kwietnia do 10 maja( łącznie z weekendami). Możemy być dumni z uczniów, gdyż wszyscy zdali egzamin z części praktycznej i teoretycznej. Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ukończyli: Izabela Dolatkowska, Małgorzata Paczkowska, Karol Kajda i Patryk Kępka

17 maja zaś miał miejsce egzamin na sternika motorowodnego! Część ratowników z drugiej i pierwszej klasy licealnej wzięła w nim udział. Zdali wszyscy! Pozostali będą mieli egzamin w czerwcu! Osoby, które mają już egzamin za sobą, trzymają kciuki za kolegów i koleżanki, by im również się powiodło! 
Egzamin składał się z części teorytycznej i praktycznej. Część teorytyczna zawierała 75 pytań, więc trzeba było wykazać się dużą wiedzą, a część praktyczna odbyła się nad naszym jeziorem; głównym zadaniem było dopłynięcie do pomostu z odpowiednią prędkością, by nie uszkodzić statku.  Egzaminowani musieli wykazać się umiejętnością podejścia do poszkodowanego. Motorówkę udostępnił prezes WOPR'u w Sławie p.Andrzej Borkowski.

Opracował Karol Kajda II LO