We wtorek 24 listopada w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się uroczysta gala z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Podczas uroczystości wręczono blisko 80 odznaczeń, medali i wyróżnień. Odznaczone zostały nie tylko osoby, które maja na swoim koncie wiele litrów oddanej krwi, lecz także sympatycy PCK, sponsorzy, działacze, osoby wspierające i promujące ideę honorowego oddawania krwi. Była to forma podziękowania wszystkim, którzy dzielą sie tym, co mają najcenniejsze, czyli krwią. 

W gronie wyróżnionych znalazła się Katarzyna Boczek, opiekunka szkolnego koła PCK w naszej szkole, koordynator akcji oddawania krwi. Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK otrzymała Odznakę Honorową PCK III Stopnia.

Uroczystości zakończył krótki koncert kameralny artystów Filharmonii Zielonogórskiej.

[Zdjęcie nr 2 Krzysztof Król /Foto Gość]

Małgorzata Rösler