1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z AIDS. Tego dnia w naszej szkole odbył się IV Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV / AIDS, w którym uczestniczyło 24 uczniów i uczennic z klas I LO, II LO/LB, II TA,  III TŻiUG, IV TAK oraz IV TH.

Celem konkursu było nie tylko podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, lecz także promowanie dojrzałych postaw wśród młodzieżykształtowanie świadomości własnego postępowania na stan swojego zdrowia oraz rozpowszechnianie postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu skłądającego się z zadań otwartych jak i zamkniętych. Dotyczyły one m. in. definicji AIDS, dróg zakażenia, zachowań bezpiecznych i ryzykownych. 

Najwięcej punktów otrzymały: Angelika Oskwarek (IV TAK) oraz Marika Rybka (II LO/LB). Gratulujemy! Zwyciężczynie otrzymają dyplom oraz nagrodę rzeczową!

Katarzyna Boczek