W miniony weekend  Caritas przeprowadziła w kraju, akcję " TAK , POMAGAM".

 

W naszej diecezji ok. 60  Parafialnych Zespołów Caritas wzięło w niej udział. Lokalny zespół jak zawsze mógł liczyć na pomoc  młodzieży, tym bardziej, że w tym roku po raz pierwszy w poczet wolontariuszy wstąpili młodzi ludzie, uczniowie sławskiego gimnazjum. W dniach 9-10 XII w sklepach na terenie Sławy dyżurowało 49 młodych ludzi w tym 17-tu gimnazjalistów. PZC zawsze może liczyć na pomoc uczniów naszych szkół. Dzięki nim, klienci sklepów mogli uzyskać informacje na temat akcji, w razie potrzeby mogli liczyć na pomoc, a produkty były właściwie przechowywane. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Zebrane produkty PZC przekaże potrzebującym rodzinom.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, za dar serca. Dzieki Wam, w wielu domach Święta będą bogatsze,a na pewno będą pogodniejsze - łatwiej żyć gdy można liczyć na pomoc drugiej osoby.

Wszystkim życzymy, w tym światecznym czasie wiele miłości, radości i spokoju. Rodzinnych Swiąt.

                                                                                                                                        wolontariusze SKC