Dnia 12 września br. grupa 20 uczniów naszej szkoły , najbardziej zaangażowanych w realizację innowacji pedagogicznej "Polubić teatr" wyjechała na  spektakl przedpremierowy "Damski biznes " , zrealizowany przez wrocławski Teatr Komedia.

 

Od dyrekcji teatru pani Urszula Drożdżyńska  otrzymała  bezpłatne zaproszenia na tę  nową sztukę, więc jedynym kosztem była opłata za przejazd. We Wrocławiu mieliśmy czas na spacer po wrocławskim Rynku i  Promenadą Staromiejską wzdłuż Odry. Zwiedziliśmy Narodowe Forum Muzyki i widzieliśmy pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego (niezwykły !).Mieliśmy czas na posiłek i wizytę w galerii handlowej. O 19.00 rozpoczął się długo oczekiwany spektakl "Damski biznes". Akcja sztuki rozgrywa się w pokoju hotelowym , gdzie dwie piękne panie postanowiły spełnić swoje marzenie życia - mieć własny biznes. Niestety dla swoich zazdrosnych mężów ich działania były podejrzane. Zaczęli więc panowie działać, nie zdawali sobie jednak sprawy w jakie wpadną kłopoty. Sztuka bardzo nam się  podobała  i miała swój morał - kłamstwo ma krótkie nogi, im bardziej w nie brniemy , tym bardziej możemy się w nim zagubić . Był to kolejny ciekawy wyjazd i kolejny interesujący spektakl , który miałyśmy okazję przeżyć.                           

Klaudia Kaczor i Monika Kmieciak , kl.IIITŻi UG