Dnia 20 września 2018 roku (czwartek)  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie przyłączył się do światowej akcji Sprzątanie Świata.
Każda klasa została wyposażona w rękawiczki i worki na śmieci. Klasom zostały przyporządkowane tereny,które należało oczyścić.
Lasek na osiedlu - 1TL i 1 TŻiUG z Panem Wójtowiczem,Panią Lidią Szumską i Panią Kasperską,
Pobocze drogi do Radzynia - 2TL i 4 TŻiUG z Panem Basińskim,Panem Röslerem i Panią Rösler,
Droga do Lubogoszczy - 2LO i 1BS A z Panią Markiewicz, Panią Boczek i Panią Kaczmarską,
Droga do nadleśnictwa - 2BS A i 2BS B z Panem Buchwaldem, Panią Drożdżyńską i Panią Adamczewską,
Teren szkoły,wokół szkoły - 1BS B z Panem Kolmanem i Panią Dodot,
Jak co roku, niestety, zapełniliśmy wiele worków, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że takie akcje mają sens.

Piotr Demski kl. 2 TL