W piątek 27 maja grupa uczniów i uczennic kierunków gastronomicznych miała okazję przyjrzeć się bliżej sztuce carvingu oraz pracy za barem, podczas szkolenia „Barman – mikser”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”.

W pierwszej części uczestnicy szkolenia rzeźbili w melonie – dominował tu motyw tajski. Przed częścią praktyczną wszystko zostało najpierw fachowo omówione i dokładnie wytłumaczone.

W drugiej części szkolenia omówione zostały podstawy zarządzania barem, terminologia i funkcjonowanie sprzętu barowego, miksologia, fizjologia mieszania napojów oraz dobór ingrediencji. Uczestnicy poznali tajniki robienia kolorowych drinków alkoholowych i bezalkoholowych, jak i ciekawe sposoby ich dekorowania oraz serwowania, a także dowiedzieli się o szczegółach pracy jako barman – mikser.

Uczestnik szkolenia rzeźbi w melonie
Uczestnik szkolenia rzeźbi w melonie