W poniedziałek, 13 czerwca b.r uczniowie klasy IIIA , na lekcji języka polskiego, mieli okazję poznać historię bohaterskiego czynu zwykłej kobiety- pani Marii Wojciech, która w czasie II wojny światowej  uratowała życie  Żydówki, ocalałej z "marszu śmierci". Tą odważną kobietą była matka pana Józefa Wojciecha z Wijewa, który na lekcję przywiózł dokumenty opisujące ten czyn. Druga część spotkania dotyczyła  obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, gdzie wywieziono w czasie wojny  wielu Polaków, między innymi pana Pawła Wojciecha.  Uczniowie wyznali, że nie tylko słuchali w skupieniu tych opowieści, ale też przeżyli tę lekcję , poruszył ich widok oświęcimskiego pasiaka i listów z tego piekła.

 

Uczennica dziękuje Panu Wojciechowi za spotkanie
01
Uczennica dziękuje Panu Wojciechowi za spotkanie
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
02
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
03
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
04
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
05
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
06
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
07
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
08
Uczniowie podczas spotkania z Panem Wojciechem
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8