To już za tydzień!
Kolejna akcja oddawania krwi w naszej szkole 😉

W najbliższy wtorek zapraszamy na pierwszy w tym roku szkolnym pobór krwi. Odbędzie się on 15 listopada br. na sali sportowej. Rejestracja dawców będzie miała miejsce w godzinach 9:00-12:00.

Będzie to wyjątkowa akcja – z okazji 60-lecia naszej szkoły planujemy uzbierać 60 litrów krwi. Pierwsza edycja już za nami – w czerwcu na konto przedsięwzięcia wpłynęło 6,75 l krwi. Liczymy na was!

Honorowy krwiodawco, do oddania krwi zgłoś się wypoczęty, po lekkim beztłuszczowym śniadaniu. Dzień przed wypij ok 2 l wody. Ogranicz palenie tytoniu i spożywanie alkoholu (min. 48h). Zabierz ze sobą dowód osobisty.

Jeśli sam nie możesz oddać krwi, poinformuj o wydarzeniu swoich bliskich. Pamiętaj – krew jest cały czas bardzo potrzebna.

Akcje honorowego krwiodawstwa w naszej szkole organizowane są przez Szkolne Koło PCK we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Gorąco zapraszamy do udziału – satysfakcja gwarantowana!

Szkolne Koło PCK

Plakat informujący o akcji oddawania krwi