Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy z dziennikarką, pisarką, autorką książek o obozach koncentracyjnych, w tym podobozach Gross - Rosen. Pani Agnieszka Dobkiewicz  przyjechała do Sławy, aby opowiedzieć o swoim nowym projekcie- książce dotyczącej m.in. podobozu znajdującego się między Przybyszowem a Starym Strączem, w folwarkach Neuvorwerk (Potrzebówko Dolne) i Bänischvorwerk (Potrzebówko Górne), gdzie Niemcy utworzyli filie obozu koncentracyjnego Gross–Rosen.

Pisarka odpowiadała również na pytania publiczności dotyczące swoich dwóch wcześniejszych książek: Mała Norymberga oraz Dziewczyny z GrossRosen, przybliżyła kilka historii więźniarek, którym udało się przeżyć te tragiczne wydarzenia i podzieliły się swoimi historiami, aby je ,,ocalić od zapomnienia".W spotkaniu uczestniczyły panie Małgorzata Rösler, Urszula Drożdżyńska, Magdalena Kaczmarska oraz przedstawiciele młodzieży; szczególne podziękowania dla Martyny Młynarczyk, która wykazała się dużą wiedzą historyczną i odważnie uczestniczyła w dyskusji.

 

 Magdalena Kaczmarska

1
2
3
4
5
6
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6