Szkolenie "Barman-mikser", realizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”, cieszy się ogromnym powodzeniem. I to nie bez powodu - kto nie chciałby nauczyć się mieszania i serwowania pięknych kolorowych napojów?

W poniedziałek 15 listopada kolejna grupa uczniów i uczennic kierunków gastronomicznych przyjrzała się bliżej sztuce carvingu oraz pracy za barem, nabywając wiedzę oraz zdobywając pierwsze doświadczenia w tych niezwykle ciekawych dziedzinach.

Podczas szkolenia omówione zostały podstawy zarządzania barem, terminologia i funkcjonowanie sprzętu barowego, miksologia, fizjologia mieszania napojów oraz dobór ingrediencji. Uczestnicy poznali w praktyce tajniki sztuki carvingu oraz przede wszystkim robienia kolorowych drinków alkoholowych i bezalkoholowych, jak i ciekawe sposoby ich dekorowania oraz serwowania.

Szkolenie prowadzili:
Rafał Kimstacz - kucharz z wieloletnim doświadczeniem. Praktykował nie tylko w Polsce, lecz również w Belgii i Holandii. Największe doświadczenie zawodowe zdobył pracując w jednej z najlepszych restauracji w Belgii z gwiazdką Michelin „Ter Leepe” w Zedelgem oraz w Polsce w przepięknym hotelu „Ostoja Chobienice”.
Jan Mania - doskonały kelner oraz barman. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w XDemon w Zielonej Górze. Na co dzień pracuje w „Ostoi Chobienice”. Pracuje z pasją i dbałością o szczegóły, doskonale rozumie się z klientami.

Udział w szkoleniu to zawsze wartościowy czas, to nowe doświadczenia i umiejętności, to spotkanie z profesjonalistami. I oczywiście certyfikaty za udział 😉

 

Prowadzący szkolenie
1
Prowadzący szkolenie
Dekoracja
2
Dekoracja
Stół barmański
3
Stół barmański
Efekty rzeźbienia w melonie
5
Efekty rzeźbienia w melonie
Kolorowe drinki
6
Kolorowe drinki
Kolorowy drink
7
Kolorowy drink
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6