Na lekcję języka polskiego, podsumowującą dział "Wojna i holocaust", pani Urszula Drożdżyńska zaprosiła niezwykłego gościa.

W poniedziałek 7 listopada uczniowie klas trzecich szkoły branżowej mieli okazję poznać wojenne losy rodziców Pana Józefa Wojciecha. Ojciec naszego gościa, Paweł Wojciech, był więźniem Oświęcimia i opowieść o życiu w piekle, fragmenty listów i obozowy pasiak mocno poruszyły uczniów, którzy o wiele pytali i wszystko chcieli obejrzeć.

Druga część lekcji to poznanie historii kobiety, która otrzymała medal "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata" za uratowanie życia Żydówki, rannej w Marszu śmierci. To była lekcja inna niż wszystkie, która zapadła w pamięć uczniów, co pokazał sprawdzian wiadomości.

Zaproszony gość z uczniami
Zaproszony gość z uczniami